ALTERCAN / články / Ostropestřec - bylina pro zdravá játra

Ostropestřec - bylina pro zdravá játra

fotka k článku Ostropestřec - bylina pro zdravá játra Ostropestřec mariánský se používá k léčbě jaterních a zažívacích obtíží již více než 2000 let. Hlavní účinná látka sylimarin je dnes využívána v humánní i veterinární medicímě. Podávání doplňků s obsahem sylimarinu by se mělo stát rutinní záležitostí při terapii antibiotiky, antimykotiky a dalšími léky, které zatěžují játra.

Bodlák ostropestřec mariánský (Carduus Marianus) se již od antiky používá jako mimořádně účinný prostředek k léčbě zažívacích a jaterních onemocnění.

Hlavní účinnou látkou je silymarin – směs chemicky velice blízkých flavonolignanů. Příznivé účinky silymarinu na ochranu, zlepšení funkce a regeneraci poškození jaterní tkáně jsou v humánní medicíně známy a využívány dlouhou dobu, a byly publikovány v desítkách studií. Sylimarin podporuje produkci enzymů, čímž pomáhá předcházet poruchám funkce jater a zlepšuje detoxikační sílu jater. Zvyšuje a zlepšuje regeneraci jater a redukuje záněty.

V lidovém léčitelství se ostropestřec mariánský se užívá ve formě čajů nebo se přímo konzumují rozdrcená semena. Vzhledem k obtížné využitelnosti účinné látky touto cestou je však výhodnější podávání komerčně připravených léčiv nebo doplňků výživy se standardizovaným výtažkem. Izolovaný sylimarin je tak součástí celé řady humánních léčiv i doplňků výživy pro léčbu jaterních onemocnění, podporu jaterních funkcí a ochranu jater, nebo pro detoxikaci organismu. Pro veterinární užití existují přípravky určené přímo pro podání psům a kočkám nebo koním.

Silymarin se podává při onemocněních jater, jako vynikající prostředek pro omezení zánětu jater a jako doplňková terapie. Podávání doplňků s obsahem sylimarinu by se mělo stát rutinní záležitostí při terapii antibiotiky, antimykotiky a dalšími léky, kterí zatěžují játra. Vzhledem k podpoře detoxikační funkce jater je vhodná doplňková terapie silymarinem také u dalších onemocnění zatěžujících játra (leishmaniáza, erlichióza, kandidózy).

Výtažek ostropestřce mariánského se používá samostatně nebo se pro dosažení komplexního účinku kombinuje s dalšími účinnými látkami a bylinami.
Výhodná je také kombinace s MOS (mannano-oligosacharidy), glukany a bentonitem. Tato kombinace pomáhá absorbovat toxiny, redukovat nežádoucí bakterie ve střevech a stabilizovat střevní mikroflóru, která bývá také zároveň postižena.

Podávání přípravků s výtažky ostropestřce mariánského je vhodné ve všech případech, kdy je pro udržení správného jaterního metabolismu a detoxikační funkce jater nutné tyto látky přijímat ve zvýšeném množství. Preventivně nebo podpůrně jsou doporučené při

- onemocnění jater
- otravě (intoxikaci) chemikáliemi nebo léky (např. pesticidy, při léčbě chronických onemocnění)
- otravě potravinami
- neuromuskulárním stresu během práce (zvýšená zátěž)
- podávání léků zatěžujících játra (většina antibiotik, antimykotika a celá řada dalších léků)

Přípravek Hepatosan (Alfavet) je určen jako doplněk stravy pro situace, kdy je nutné podpořit metabolismus a detoxikační funkci jater nebo preventivně chránit játra před poškozením. K dosažení maximálního účinku je ostropestřec mariánský doplněn artyčokem, který podporuje detoxikační funkci a tvorbu žluči, a kurkumou, která podporuje přirozené regulační procesy při zánětech a zároveň chrání jaterní buňky před poškozením.
Hepatosan obsahuje MOS (mannanooligosacharidy) a modifikované glukany, které pomáhají redukovat nežádoucí bakterie a obnovit střevní mikroflóru. Bentonit na sebe váže toxiny (těžké kovy, bakterie) a vylučuje je z těla.
Důležitý je i zvýšený podíl dalších látek jako je cholin, který se podílá na látkové výměně tuků a zabraňuje usazování tuků v játrech, nebo lecitin, který zlepšuje trávení tuků a je zdrojem důležitého phosphatidylcholinu. Vitamíny B2, B12 a biotin se podílejí na četných procesech látkové přeměny v játrech. Vitamíny C, E a selen chrání proti volným radikálům, které se při onemocnění jater uvolňují ve zvýšené míře, a zajišťují tak kompletní působení přípravků.
Hepatosan se podává obvykle 20-30 dnů, v případě potřeby je možné kůru pravidelně opakovat.
Pro kočky a malé psy je určen HepatoSan 750, pro větší psy HepatoSan 1500 (oba ve formě tablet), pro koně HepatoSan Horse ve formě prášku.

Ostropestřec - bylina pro zdravá játra, fotka: HepatoSanW.jpg

29.10.2015 | napsal: CANIS-MEDIA | zdroj:

Poradna - Zajímavosti a články:

120,- Kč může zachránit jeden psí osud

3.1.2016 | napsal: Národní registr majitelů zvířat | zdroj: www.narodniregistr.cz

120,- Kč může zachránit jeden psí osud, fotka: Pes2011_webmaly.jpg Vás bude hřát dobrý pocit, pejska nový domov!
Již 9 let máte možnost prostřednictvím sponzorské aktivity Národního registru majitelů zvířat PES 2011 pomoci naprosto konkrétně a přehledně jednomu či více zcela konkrétním pejskům či kočičkám. Ani koruna z Vašeho příspěvku nebude použita jinak než Vámi zvoleným způsobem. Zakoupení mikročipu je smysluplný krok, který útulku pomůže i do budoucna.

Ostropestřec - bylina pro zdravá játra

29.10.2015 | napsal: CANIS-MEDIA | zdroj:

Ostropestřec - bylina pro zdravá játra, fotka: HepatoSan_hund_w.jpg Ostropestřec mariánský se používá k léčbě jaterních a zažívacích obtíží již více než 2000 let. Hlavní účinná látka sylimarin je dnes využívána v humánní i veterinární medicímě. Podávání doplňků s obsahem sylimarinu by se mělo stát rutinní záležitostí při terapii antibiotiky, antimykotiky a dalšími léky, které zatěžují játra.

Léčivé rostliny při léčbě kašle

8.4.2010 | napsal: Altercan | zdroj:

Léčivé rostliny při léčbě kašle, fotka: pulmostat_w.jpg Klasický poznatek říká, že „Kašel jako komplexní událost vyžaduje komplexní léčbu.“ Výtažky z léčivých rostlin jsou uznávaným prostředkem léčby kašle v humánní i veterinární medicíně a jejich význam neklesá. To, co na léčivých rostlinách odborníci oceňují nejvíce, je komplexní a přitom šetrné působení. Proto jsou sirupy z léčivých rostlin mimořádně vhodné pro mladé, oslabené a citlivé jedince.

Je nutné přidávat štěněti vápník?

2.10.2007 | napsal: drc | zdroj:

Zlaté chovatelské pravidlo „Jak si štěně v mládí nakrmíte, takového psa budete mít,“ stále platí; mění se jen názor, co je či není kvalitní výživa. V životě každého psa však nastane chvíle, kdy nevystačí ani s tím „nejvyváženějším a nejkomplexnějším“, vědecky spočítaným a sofistikovaně namíchaným krmivem.

Už žádné sklo. Na světě je polymer!

29.9.2007 | napsal: Altercan | zdroj:

Také stojíte před rozhodnutím, zda označit své odchovy mikročipem nebo tetování?
Někteří majitelé psů, zvláště psů malých plemen, jsou dosud znepokojeni představou, že do těla štěňátek bude zaveden mikročip umístěný ve skleněné kapsuli.

Vypadávání srsti, svědění a dermatózy - Alternativy v léčbě

7.2.2007 | napsal: Altercan | zdroj:

Vypadávání srsti, svědění a dermatózy - Alternativy v léčbě, fotka: DermaSterol_web.jpg Mnoho majitelů zvířat si neuvědomuje, že stejně jako srdce, játra nebo ledviny je i kůže orgán, který plní životně důležité funkce – jen s mnohem větší rozlohou. Kůže však tvoří bariéru, která chrání organismus před cizími látkami, srst izoluje proti teplu a chladu. Proto je důležité vysvětlit majitelům význam a funkci kůže. Mnoho z nich totiž bere kožní změny či svědění na lehkou váhu. Možná i proto, že nevědí, jak široké spektrum příčin může být za obyčejným svěděním.

skočit na hlavičku | mapa stránek | ALTERCAN - 2018 | system: Virus Sport s.r.o. 2008

PORADNA

120,- Kč může zachránit jeden psí osud

Ostropestřec - bylina pro zdravá játra

Léčivé rostliny při léčbě kašle

Je nutné přidávat štěněti vápník?

Už žádné sklo. Na světě je polymer!

Výprodej, slevy

Vypsat vše

platby GoPay

platba GoPay