ALTERCAN / články / Léčivé rostliny při léčbě kašle

Léčivé rostliny při léčbě kašle

fotka k článku Léčivé rostliny při léčbě kašle Klasický poznatek říká, že „Kašel jako komplexní událost vyžaduje komplexní léčbu.“ Výtažky z léčivých rostlin jsou uznávaným prostředkem léčby kašle v humánní i veterinární medicíně a jejich význam neklesá. To, co na léčivých rostlinách odborníci oceňují nejvíce, je komplexní a přitom šetrné působení. Proto jsou sirupy z léčivých rostlin mimořádně vhodné pro mladé, oslabené a citlivé jedince.

Speciálně pro využití u psů, koček a koní je určená specialita Pulmostat. Je v něm zastoupena pětice léčivých rostlin, které různým způsobem pomáhají rozpustit a vykašlat hlen z dýchacích cest a zároveň posilují dýchací cesty a chrání je před reinfekcí. Jako nosič účinných látek je použitý sirup z cukrové řepy, který navíc podporuje sekretolýzu v dýchacím ústrojí a umožňuje okamžité využití účinních látek krevní cestou. Zajišťuje také vynikající chuťové vlastnosti.

Jitrocel rozpouští usazený hlen, čímž uvolňuje dýchací cesty a usnadňuje vykašlávání. Obsahuje mnoho saponinů.
Quebracho (výtažek jihoamerické rostliny Aspidosperma quebracho-blanco) je osvědčený prostředek při dýchacích potížích a v rekonvalescenci po onemocnění dýchacích cest. Rychle zmírňuje dráždění ke kašli a pomáhá rozšiřovat průdušky.
Lékořice (kořen) zlepšuje chutnost a přijímání přípravku u malých zvířat a koní. Podporuje vykašlávání pevně usazeného hlenu z nosu, hrtanu a průdušek. Mírní dráždění ke kašli.
Řeřicha potoční se používá pro vysoký obsah methylcysteinu, který zkapalňuje průduškový hlen a usnadňuje jeho vykašlávání. Methylcystein nemá zužující účinek na průdušky. Jeho efekt se projeví až v delším časovém období.
Břečťan účinkuje obzvlášť pozitivně při chronických onemocněních horních cest dýchacích a průdušek; pomáhá rychle zkapalnit usazený hlen.

Pulmostat je vhodný jako léčba u všech druhů kašle, kde není prokázaná jiná příčina vyžadující samostatnou léčbu, nebo jako doplňková léčba při současné terapii jiného primárního onemocnění.

Pulmostat Akut:
- podporuje fyziologické obranné síly
- přirozené čištění bronchiálního systému
- mírní dráždění ke kašli
- nepatrná zátěž pro oběhový systém
- zkapalňuje hlen a ulehčuje vykašlávání

Pulmostat Akut je určený pro psy, kočky, a ve verzi Horse také pro koně.
Přípravek nemá vedlejší účinky a je možné ho podávat i šťěňatům. Právě u štěňat chovatelé zaznamenávají velice dobrou odezvu a rychlý nástup účinku. Je chutný a snadno se podává, což ocení majitelé psů, kteří jen neochotně přijímají léky ve formě tablet. Dávkování je snadné díky přiloženému aplikátoru. Pro dosažení plného účinku by se měl přípravek podávat týden až 10 dnů.

Léčbu doplňují žvýkací bonbóny Pulmodrops. Bonbóny se podávají jako svačina nebo pamlsek v průběhu léčby Pulmostatem Akut a po jejím skončení, jako prevence recidivy nebo v období zvýšeného rizika.

Léčivé rostliny při léčbě kašle, fotka: Pulmostat_horsew.jpg Léčivé rostliny při léčbě kašle, fotka: Pulmo Drops.jpg

8.4.2010 | napsal: Altercan | zdroj:

Poradna - Zajímavosti a články:

120,- Kč může zachránit jeden psí osud

3.1.2016 | napsal: Národní registr majitelů zvířat | zdroj: www.narodniregistr.cz

120,- Kč může zachránit jeden psí osud, fotka: Pes2011_webmaly.jpg Vás bude hřát dobrý pocit, pejska nový domov!
Již 9 let máte možnost prostřednictvím sponzorské aktivity Národního registru majitelů zvířat PES 2011 pomoci naprosto konkrétně a přehledně jednomu či více zcela konkrétním pejskům či kočičkám. Ani koruna z Vašeho příspěvku nebude použita jinak než Vámi zvoleným způsobem. Zakoupení mikročipu je smysluplný krok, který útulku pomůže i do budoucna.

Ostropestřec - bylina pro zdravá játra

29.10.2015 | napsal: CANIS-MEDIA | zdroj:

Ostropestřec - bylina pro zdravá játra, fotka: HepatoSan_hund_w.jpg Ostropestřec mariánský se používá k léčbě jaterních a zažívacích obtíží již více než 2000 let. Hlavní účinná látka sylimarin je dnes využívána v humánní i veterinární medicímě. Podávání doplňků s obsahem sylimarinu by se mělo stát rutinní záležitostí při terapii antibiotiky, antimykotiky a dalšími léky, které zatěžují játra.

Léčivé rostliny při léčbě kašle

8.4.2010 | napsal: Altercan | zdroj:

Léčivé rostliny při léčbě kašle, fotka: pulmostat_w.jpg Klasický poznatek říká, že „Kašel jako komplexní událost vyžaduje komplexní léčbu.“ Výtažky z léčivých rostlin jsou uznávaným prostředkem léčby kašle v humánní i veterinární medicíně a jejich význam neklesá. To, co na léčivých rostlinách odborníci oceňují nejvíce, je komplexní a přitom šetrné působení. Proto jsou sirupy z léčivých rostlin mimořádně vhodné pro mladé, oslabené a citlivé jedince.

Je nutné přidávat štěněti vápník?

2.10.2007 | napsal: drc | zdroj:

Zlaté chovatelské pravidlo „Jak si štěně v mládí nakrmíte, takového psa budete mít,“ stále platí; mění se jen názor, co je či není kvalitní výživa. V životě každého psa však nastane chvíle, kdy nevystačí ani s tím „nejvyváženějším a nejkomplexnějším“, vědecky spočítaným a sofistikovaně namíchaným krmivem.

Už žádné sklo. Na světě je polymer!

29.9.2007 | napsal: Altercan | zdroj:

Také stojíte před rozhodnutím, zda označit své odchovy mikročipem nebo tetování?
Někteří majitelé psů, zvláště psů malých plemen, jsou dosud znepokojeni představou, že do těla štěňátek bude zaveden mikročip umístěný ve skleněné kapsuli.

Vypadávání srsti, svědění a dermatózy - Alternativy v léčbě

7.2.2007 | napsal: Altercan | zdroj:

Vypadávání srsti, svědění a dermatózy - Alternativy v léčbě, fotka: DermaSterol_web.jpg Mnoho majitelů zvířat si neuvědomuje, že stejně jako srdce, játra nebo ledviny je i kůže orgán, který plní životně důležité funkce – jen s mnohem větší rozlohou. Kůže však tvoří bariéru, která chrání organismus před cizími látkami, srst izoluje proti teplu a chladu. Proto je důležité vysvětlit majitelům význam a funkci kůže. Mnoho z nich totiž bere kožní změny či svědění na lehkou váhu. Možná i proto, že nevědí, jak široké spektrum příčin může být za obyčejným svěděním.

skočit na hlavičku | mapa stránek | ALTERCAN - 2018 | system: Virus Sport s.r.o. 2008

PORADNA

120,- Kč může zachránit jeden psí osud

Ostropestřec - bylina pro zdravá játra

Léčivé rostliny při léčbě kašle

Je nutné přidávat štěněti vápník?

Už žádné sklo. Na světě je polymer!

Výprodej, slevy

Vypsat vše

platby GoPay

platba GoPay